Џип прегазил две жени во Кичево


4 копии

Судир на две патнички возила на патот Охрид - Кичево однесе во смрт едно лице. Сообраќајната незгода која заврши трагично за 58 годишен жител на село Лавчани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина, а две се повредени во несреќата која што се случи вчера на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Кичево, при судир на две патнички возила кај село Добреноец. Според полицискиот извештај: На ...
| | веќе видена | слични

Кичево, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – На 20-ти мај 2019 година, во 13:55 часот, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 510 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 287 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 228 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џип прегазил две жени во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: