ШПЕКУЛЦИЈА Е - Викор Димовски за заминувањето во кабинетот на Пендаровски


Државниот секретар во Министерството за надворешни работи како „шпекулација“ ги оцени информациите во повеќе медиуми дека тој заминува во кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица“ од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски ќе побара од Владата и МНР анализа за сите дипломатско-конзуларни преставништва на земјава во странство и за компетенциите на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на државата, професорот Блерим Река одбил да биде советник на противкандидатот во првиот круг на пртетседателските избори и акттуелен ...
| | веќе видена | слични

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

16 аудио и една видео снимка, кои бизнисменот Орце Камчев ги предал во Обвинителството денеска се слушаа на рочиштето за “Рекет”. Дел од нив се веќе познати на ...
сите 436 | | | веќе видена

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 140 | | | веќе видена

Министрите за одбрана на НАТО се договорија да ја прошират мисијата за обука во Ирак, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг по ...
сите 282 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт за кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување против директорот на Агенцијата за ...
сите 104 | | | веќе видена

Здравствените власти во покраината Хубеи соопштија дека 242 луѓе починале од вирусот на грип во средата, што е најбрз пораст на дневниот биланс откако вирусот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШПЕКУЛЦИЈА Е - Викор Димовски за заминувањето во кабинетот на Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: