Денеска променливо облачно и нестабилно време


3 копии
2 копии

Со пад на температурите во некои краеви на Србија стигнале обилни врнежи, додека во неколку градови забележани се и врнежи од град. Град со големина на орев ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии
2 копии

Најавената промена во времето пристигна на Балканот, температурите нагло опаднаа а во поединечни градови побелеа од град.Во Хрватска паѓало град со големина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево невреме проследено со силен дожд, грмежи и град го зафати целиот регион. Во некои краеви во Хрватска без престан паѓало град а улиците побелеле. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 119 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Струмичани му одадоа почит на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски. Пред споменикот Македонија подигнат во негова чест, голем број граѓани, негови ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска променливо облачно и нестабилно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: