Анкетата на СДСМ вели дека половина од албанските гласачи во првиот круг ќе го дадат гласот за Пендаровски


Половина од етничките Албанци кои ќе излезат на гласање во првиот круг од претседателските избори на 21 април ќе го дадат својот глас за Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Мојата кандидатура го носи симболот на единството на Албанците, а тоа го покажува и зборот што јас го употребувам „сојуз-беса„ што произлегува од двата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Средби со граѓани и митинзи. Претседателските кандидати и денеска ја продолжуваат кампањата. Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за Претседател, Б лерим Р ека поддржан од А лијансата за А лбанците и од БЕСА, вечерва според агендата од оствари ср е дба со жителите на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателските кандидати денеска ја продолжуваат кампањата во чии рамки ги претставуваат своите програми. СДСМ ќе одржи Конвенција во Скопје на која ќе биде ...
| | веќе видена | слични

На третиот ден од кампањата ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За заедничка Македонија денеска ќе ја претстават својата кандидатка за претседател на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ќе одржи Конвенција во Скопје на која ќе биде претставен заедничкиот кандидат Стево Пендаровски, а претседателскиот кандидат подджан од ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари во гостувањето во емисијата Отворено на Телевизија 24 во реплика на генералниот секретар и шеф на изборниот штаб на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 123 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 76 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкетата на СДСМ вели дека половина од албанските гласачи во првиот круг ќе го дадат гласот за Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: