Меј ја поздрави одлуката за одложување на Брегзит


Опцијата на Меј нема да биде единствена на дневниот ред на Парламентот во понеделник, туку британските пратеници ќе разгледуваат и други опции и предлози. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Британската премиерка Тереза Мај бара начин својот договор за Брегзит по четврти пат да го изнесе пред Парламентот на гласање в понеделник.Опцијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Излегувањето на Велика Британија од ЕУ на 12 април без договор е најверојатно сценарио, објави Европската комисија откако британскиот парламент по трет пат го ...
| | веќе видена | слични

Британскиот Парламент денеска по третпат го отфрли договорот за Брегзит, кој со Европската унија го договори премиерката Тереза Меј. Со 344 гласа против и 286 ...
| | веќе видена | слични

Британските пратеници во петокот по третпат го отфрлија планот и договорот кој премиерката Тереза Меј го постигна со Брисел за истапувањето на Обединетото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите-членки кои се двоумат за проширување на Европската Унија треба да стравуваат да не ги оттурнат од себе најблиските партнери – оваа порака од Скопје ја ...
сите 275 | | | веќе видена

Никола Груевски крадеше од граѓаните и од пензионерите, а Мицкоски сака да го прави истото. Денес Мицкоски е против раст на минималната плата и е против раст ...
сите 304 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Влатко Стојановски имаше одлично деби во националниот дрес и во дебитантскиот настап против Австрија, го даде и првиот гол. Стојановски на дуелот во Виена ...
сите 215 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими министерката за надворешни работи на Шведска, Ан Линде, при што беа разменети мислења за севкупните ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј ја поздрави одлуката за одложување на Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: