ВМРО-ДПМНЕ: Апсурд е обвинувањето од СДСМ дека опозицијата е виновна за епидемијата од непотизам


Срамно е СДСМ да ги убедува граѓаните дека ВМРО-ДПМНЕ е на власт и ги вработува блиските на функционерите на СДСМ во државните институции, реагира опозициската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Епидемијата на непотизам во државава се рашири во толкави размери да ги зарази сите функционери и нивните роднини од СДСМ, открива Димче Арсовски, портпарол на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Списокот на ВМРО-ДПМНЕ, партијата симбол на непотизам доставен до Државната комисија за спречување на корупцијата е фаличен и нецелосен.На списокот ...
| | веќе видена | слични

На списокот недостасуваат илјадниците роднини на функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои се вработени во државни институции и јавни и државни претпријатија во 11 те ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, истакна дека неговата партија поднела бараање за постапување до државната комисија за спречување корупција за ...
| | веќе видена | слични

Упориштата на зараза се државните институции каде што има огромни плати над просекот на платата во државата.  Вчера ние како ВМРО-ДПМНЕ поднесовме барање за ...
| | веќе видена | слични

Како што го истера целиот мандат, со молчењe, Ѓорге Иванов сега молчи за актуелниот случај со вработувања на ќерката на неговата советничка и основаните ...
| | веќе видена | слични

Списокот на ВМРО-ДПМНЕ е фаличен, реагираат од СДСМ на денешната изјава на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, кој кажа дека до антикорупциската ...
| | веќе видена | слични

Списокот на ВМРО-ДПМНЕ е фаличен. На списокот недостасуваат роднините на функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои се вработени во државни институции и јавни и државни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Апсурд е обвинувањето од СДСМ дека опозицијата е виновна за епидемијата од непотизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: