Фотографија на денот: Почина легендарниот „морнар бакнувач“

6 копии
2 копии

Џорџ Мендонза, американскиот морнар од кулната фотографија „Бакнеж“ од 1945 година на која бакнува медицинска сестра на Тајмс сквер, прославувајќи го крајот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот морнар од познатата фотографија на која бакнува девојка-странец за да го прослави крајот на Втората светска војна, почина на 95-годишна возраст. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1677 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува на утрешната средба на лидерите на политичките партии кај претседателот на државата да се постигне договор за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Почина легендарниот „морнар бакнувач“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: