Захарова: Хуманитарната помош за Венецуела е исценирана провокација


Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска изјави дека Русија смета дека планот за доставување хуманитарна помош на ...
| | веќе видена | слични

САД префрлаат војници во Порторико и во Колумбија и подготвуваат инвазија врз Венецуела. Тоа го тврди рускиот секретар на Советот за безбедност Николај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Новинар и екипа на американска ТВ-станица која емитува програма на шпански јазик, накратко биле приведени во претседателската палата во Каракас, откако го ...
| | веќе видена | слични

Членките на Групата од Лима го повторија својот став дека граѓаните на Венецуела мораат самите да спроведат демократска транзиција. Како што се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, во своето прво интервју со американски радиодифузер во последниве години.ги обвини САД дека се обидуваат да ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот потпретседател Хамилтон Моурао изјави дека под никакви услови неговата земја нема да им дозволи на САД воено да интервенираат во Венецуела од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Хуманитарната помош за Венецуела е исценирана провокација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: