Посебни се и ги бива: ЕЛЕМ се наполни со ќерки и синови – струјата мора да поевтини


Вработувањата во државната компанија за прозводство на електрична енергија ЕЛЕМ се причина за поскапување на струјата. Така барем пред седум години тврдеше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синот на пратеникот Горан Мисовски дал отказ на работното место во Агенцијата за осигурување, потврди денеска пратеникот на НСДП, Мисовски. Неговиот син бил ...
| | веќе видена | слични

Додека институциите спијат, се шири епидемија на непотизам, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ. Опозицијата продолжува со обвинувањата за вработувањата во државната ...
| | веќе видена | слични

Фанија Костадинова, мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов и Кристијан Мисовски синот пратеникот Горан Мисовски си поднесоа отказ од работното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Вистинската адреса за прашања за непотизам е Христијан Мицкоски. Таму ВМРО-ДПМНЕ треба да побара одговори како нивниот шеф станал асистент токму кај ...
| | веќе видена | слични

И Назми Хани, синот на заменик-генералниот секретар на Владата, Тахир Хани, се вдоми во ЕЛЕМ како референт во Подружница Треска. Веста за Алсат ја потврдија ...
| | веќе видена | слични

Прогласената епидемија на непотизам алармантно се шири додека институциите спијат. Два нови случаеви заразени со епидемија на непотизам во Неготино, а власта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ТДП како најстара и најискусна политичка партија на Турците во Република Северна Македонија, секогаш е подготвена да одговара и да дава отчет пред своите ...
сите 484 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 262 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, ...
сите 63 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 176 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 291 | | | веќе видена

„Сметаме дека повеќе од 100 луѓе избегале. Не знаеме каде се тие“, изјави Џејмс Џефри, американскиот претставник за Сирија, пред американскиот комитет за ...
сите 604 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посебни се и ги бива: ЕЛЕМ се наполни со ќерки и синови – струјата мора да поевтини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: