АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на син на пратеничка


8 копии

Првото повлекување од работното место по најавата на премиерот Зоран Заев дојде од мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Костадинов денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски најави дека во текот на денот ќе се случат првите откази на роднините на функционери од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Нелоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека актуелната влада на СДСМ и Зоран ...
| | веќе видена | слични

По скандалот со низата вработувања по партиска линија, ќе има повлекувања на дел од оние кои се вработија во државни фирми а се во блиски роднински врски со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев најави дека на денешната средба со министерот за култура Асаф Адеми ќе бидат разгледани жалбите за Годишниот конкурс за финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Ќе се разгледува документација за тоа како роднини на функционери и пратеници биле вработувани во државни институции и јавниот сектор. Меѓу 18-те се и синот и ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија отвори постапка по допрен глас за проверка на 18 вработувања на роднини на актуелни функционери од власта. Ќе се проверуваат сите ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија отвори постапка за проверка на 18 вработувања на роднини на актуелни функцнери од власта, по допрен глас. Ќе се прави проверка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска, со одлука на Владата, дел од групите кои целосно беа ослободени од работа поради состојбата со коронавирусот, се враќаат на своите работни ...
сите 381 | | | веќе видена

Никој во Македонија не знае на кој начин учениците ќе следат настава, а мајки протестираат затоа што мора се вратат на работа, а нема кој да им ги чува децата, ...
сите 148 | | | веќе видена

На вчерашната седница на Владата е усвоен и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за ...
сите 231 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 14 до 20 септември 2020г., ...
сите 573 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на син на пратеничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: