Тачи: Косово нема да преговара за интегритетот

3 копии

Кризата на Косово ја предизвика неодговорната власт во Приштина со еднострани акти, а целта била обид за промена на реалноста на теренот, воспоставување ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Косово е мирна, но сепак се оценува како напната. Повеќе познати медиуми веќе ги коментираат состојбите како мошне кревки. И покрај сите ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во Косово продолжува да биде напната, но немаше нови сериозни инциденти. И покрај сите барања на КФОР и сериозните предупредувања дека ако е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и македонската делегација во состав од шефот на дипломатијата, Бујар Османи, и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, пристигнаа на ...
сите 500 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 370 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 535 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи: Косово нема да преговара за интегритетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: