Регистрирани се три нови случаи на морбили од Тетово и тетовско


Регистрирани се три нови случаи на морбили од Тетово и тетовско, Тројцата пациенти се пратени на скопските клиники, за натамошни истражувања.Од Инфективното ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести во текот на последното деноноќие прегледани се четворица новозаболени со мали сипаници, од кои на лекување е задржано ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шест нови случаи со мали сипаници се регистрирани во Скопје и околината, информираат од Министерството за здравство. Меѓу заболените е и бебе на возраст од ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие биле прегледани шест нови пациенти заразени со сипаници (морбили), а три биле задржани на лекување. ...
| | веќе видена | слични

Едноипол месечно бебе од Чаир е најмладиот пациент заразен со морбили. Случајот вчера бил пријавен во скопскиот центар за јавно здравје. А детето е на домашно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нови шестмина заболени од морбили денеска биле пријавени во скопскиот Центар за јавно здравје, а најмалото е бебе кое има само еден и пол месец. Тоа е досега ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на град Скопје е прогласена епидемија на морбили или меѓу луѓето позната како мали сипаници. Станува збор за инфективна болест на респираторниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 200 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 369 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 159 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 177 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се три нови случаи на морбили од Тетово и тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: