Грчката влада ја чека гласање за Договорот од Преспа


3 копии

Нова демократија најавува можно барање за гласање доверба на Владата на Ципрас. Во Атина е екипата на Канал 5 со Александар Видиновски. Нимиц  денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас коментираат дека изјавата на специјалниот претставник на Обединетите Нации, Метју Нимиц, „става крај на ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на медијаторот Метју Нимиц става крај на приказната на Мицотакис за наводно одново преговарање за договорот. Вака кабинетот на Ципрас ја коментира ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто кое го даде за грчката АНА-МПА, Метју Нимиц порача дека доколку и Македонија и Грција ќе сносат последици доколку не успеат да го имплементираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот пратеник на Обединетите нации, Метју Нимиц, предупредува дека пропаѓањето на преспанскиот договор би имало опасни последици за двете страни, и ...
| | веќе видена | слични

Медијаторот во спорот за името поставен од Обединетите нации, Метју Нимиц, предупредува дека пропаста на Преспанскиот договор ќе има опасни последици за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 364 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
сите 428 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката влада ја чека гласање за Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: