Пратениците кои гласаа за уставни измени славеа во Собрание

3 копии

Амди Бајрам на традиционалниот Ромски бал, што се одржа во петокот, го честиташе ново име Република Северна Македонија. Тој се пофали дека новото име на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Ромскиот бал пратеникот Амди Бајрам изјави дека Северна е негова визија уште од 1996 година. Тој направи споредба дека кратенката за новото име на државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амди Бајрам кој е претседател на партијата Сојуз на Ромите на Македонија, го отвори годинешниот традиционален Ромски бал со честитка за новото име Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Амди Бајрам, коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, испрати честика по повод промената на уставното име на Република Македонија. Видно возбуден и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците кои гласаа за уставни измени славеа во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: