Ахмети се насмевна: Бидна!


2 копии

ЖАЛНО, НО ВИСТИНИТО Од средината на 2008 година па се до денес (а веројатно и во блиска иднина) ДУИ е партијата која ја диктира целата политика во РМ, а Али ...
| | веќе видена | слични

Професор на факултетот за туризам и угостителство во Охрид, Јове Кекеновски, се огласи на својот фејсбук профил и напиша дека ДУИ е партијата која ја диктира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за КТВ, истакна дека сега е време Албанците сериозно да работат на зајакнување на нивните позиции во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Али Ахмети на својот профил на социјалната мрежа фејсбук излезе со коментар по објавувањето на Законот за јазиците кои собранискиот спикер Џафери го пушти во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод усвојувањето на уставните измени за имплементација на Договорот од Преспа кој го отвора патот на Македонија кон ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Вчера, на 11 јануари 2019 година, 81 пратеник на Собранието на Република Македонија го започнаа крајот на Париската мировна конференција. Денес се роди нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети се насмевна: Бидна!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: