Врнежи од дожд ќе бликнат во Македонија, но објавено и кога ќе дојде снегот

За следните денови се најавува стабилно и суво време. Пресврт се очекува во сабота кога врнежи од дожд ќе ја „нападнат“ Македонија. Од утре до сабота ...
| | веќе видена | слични

И утре претпладне ќе има локални врнежи од снег и повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Од сабота врнежите во пониските места ќе бидат претежно од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег со слаб, на места и умерен интензитет. Попладне и во текот на ноќта врнежите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Времето денес ќе биде облачно со минусни температури и повремени врнежи од снег во попладневните часови. Температурите ќе се движат околу нула Целзиусови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врнежи од дожд ќе бликнат во Македонија, но објавено и кога ќе дојде снегот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: