Седумдесетгодишник со пиштол решавал расправија во Гостивар

11 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против струмичанецот Џ.Д.(32) поради постоење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесетдневен притвор доби 32-годишниот маж од струмичкото село Муртино, кој е осомничен дека вчера извршил обљуба врз немоќно лице. „Искористувајќи го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата уаспила струмичанец кој вчера силувал девојка со пречки во развојот. ОЈО Струмица против осомничениот на возраст од 32 години побара притвор. Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство во Куманово поднело кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Командир на полициска станица во Куманово ја злоупотребил службената положба и овластување, и против него е поднесена кривична пријава. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични

Битолското здружение на граѓани за почитување на прописите поднесе кривична пријава против Специјалното јавно обвинителство, поради незаконско отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 420 | | | веќе видена

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали ...
сите 416 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 108 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 118 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седумдесетгодишник со пиштол решавал расправија во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: