Овие хороскопски знаци ќе добијат понуда за брак во октомври

Една од најприродните работи кои следуваат по врската е бракот. Да се биде со еден човек за цел живот, со кој се сакате и почитувате е нешто најубаво што може да ви се случи. Само треба и за тоа да се избере најдоброто време.Еве кои знаци ќе добијат понуда за брак во октомври:ДевицаОвој месец ќе бидете во можност да ја остварите својата најголема желба во љубовта. Вашиот љубовен живот цвета и ќе добиете прекрасен прстен со предлог. Ако се случи да бидете изненадени, сепак не размислувајте многу. Октомври ќе биде најдобриот месец од годината за вас.БикПо неколкумесечна интензивна акција, компромиси и желба да се развие врската, може, во најмала рака, да започнете и да уживате во моментите на љубов кои ви ги пружа партнерот. И ова е токму најдоброто време за да ја добиете посакуваната понуда.ВодолијаВашиот свет ќе се промени во доста голема мера. Вие го заслужувате тоа. Го очекувавте ова доста долго време. Затоа конечно ќе добиете предлог за брак. Возбудата и стресот што оди заедно со неа ќе ви открие оаза на ...
| | веќе видена | слични

Водолија Од една страна, како срамежливи и мирни, а од друга страна може да бидат ексцентрични и енергични. Водолија е воздушен знак и како таков го користи својот ум во секоја прилика. Високо интелектуален, ова е знак со огнена независност од која произлегува интуиција следена со логика. Кога сето тоа ќе се спакува во поинаков стил на облекување и ексцентричен изглед, присуството на Водолијата е забележано насекаде и сите ги гледаат со восхит. Кога станува збор за љубовта, луѓето кои не ја сфаќаат лесно нивната искреност најмногу им одговаарат. За зближување со луѓето им треба време. Работа како глума, пишување, учење, фотографија или пилот најмногу им одговара.
| | веќе видена | слични

Наједноставно кажано, Рибите се најдобри љубовници. Тие го сакаат животот, ги сакаат луѓето, ја сакаат креативноста. Романсата е јазикот кој најдобро го зборуваат и каде постојано сакаат да се подобруваат. Тие се природни емпати, кои се грижат многу за другите луѓе. Имаат силно развиена телепатија и лесно се изразуваат за нештата кои им значат. Секогаш прават напор да се адаптираат кон тоа што им е потребно на другите луѓе и имаат многу несебично срце. Кога Рибите сакаат, тие навистина сакаат. Тие имаат силна љубов за различни аспекти во животот, а особено за љубовта. Кога ве сакаат, вие имате постојано место во нивниот живот. Жената која е родена во овој знак е нежна и многу страствена. Таа претставува ретка комбинација на нежна личност со вистинска експлозија во кревет. Таа има огромна сензуалност која може да го полуди секој партнер. Мажите родени во овој знак се уметници, кои ги гледаат нештата низ креативен филтер. Тие имаат способност да видат градина, онаму кадешто другите гледаат кал. Тие го прават ...
| | веќе видена | слични

Колку им е на луѓето тешко по раскинувањето многу зависи и од хороскопскиот знак. Некои хороскопски знаци раскинувањето го сметаат за нов почеток. Други, пак, тешко го забораваат минатото, пред се првата љубов. Трите хороскопски знаци на кои им е најтешко по раскинувањето се ракот, лавот и стрелецот. Рак На лицата родени во овој знак општо тешко им паѓаат разделбите, па така и оние љубовните. Кога се во врска, раковите се потполно предадени на саканото лице и се склони кон идеализирање. Токму затоа раскинувањето им паѓа многу потешко отколку на родените во другите хороскопски знаци. Лав Лавовите не се заљубуваат лесно, ама за оној што ќе ги освои подготвени се да направат се. Затоа, по прекинувањето со некој со кого мислеле дека ќе го минат целиот живот се повлекуваат. Кај нив се појавува страв повторно да не бидат повредени па затоа многу потешко стапуваат во нови врски. Стрелец Иако стрелците се лесно вљубливи по природа, тие тешко стапуваат во сериозна врска. Но, еднаш кога ќе се препуштат некому во ...
| | веќе видена | слични

Овен: амбициозен, инаетџија и наметлив Бик: материјалист, хедонист и циничен Близнаци: непостојани, забавни и себични Рак: премногу емотивни, гурмани и забавувачи Лав: нарциси, снобови и лидери Девица: перфекционисти, креативци и лидери Вага: неодлучни, конформисти и естети Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни Водолија: непостојани, себични и забавувачи Риби: сонувачи, деталисти и филозофи
| | веќе видена | слични

Еве кои се знаците кои најверојатно ќе се збогатат… Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за извршни позиции. Скорпија: среќен ден: недела, понеделник, вторник, четврток, среќни броеви: 8, 17, 26, 35, 44, 53, среќни бои: црвена и виолетова Лицата родени во знак Скорпија поседуваат голем шарм и не се двоумат да ја искористат неговата моќ на другите луѓе. Способни се да останат фокусирани и не се плашат од напорна работа. Тоа им помага да станат богати. Лав: среќен ден: вторник, петок, недела, среќни броеви: 5, 14, 13, 32, 41, 50, среќни бои: златна, портокалова, жолта, црвена Лавот е единствен огнен знак на оваа листа. Родените во овој знак се природни лидери. Многу се храбри и успешни во секој проект, што им носи успех и на работен план, каде можат да заработат големи пари. Бик: среќен ден: понеделник, петок, ...
| | веќе видена | слични

Жените навистина се прекрасни суштества и мажите едноставно мора да ги сакаат и да се грижат за нив. Но, овие два хороскопски знаци посебно се издвојуваат по својата харизма, шарм и убавина. Девица Жените родени во овој хороскопски знак секогаш се достоинствени, а истовремено и емотивни и способни да ги сокријат своите чувства. Нивните внатрешни амбиции речиси секогаш остануваат неразјаснети. Девиците поседуваат убави манири и секогаш се однесуваат како вистински дами. Ако почувствуваат дека се загрозени, тогаш способни се да го возвратат ударот. Риби Секој маж потајно сонува за жена родена во овој хороскопски знак. Таа изгледа кревко, нежно и ранливо, Нејзината сила е нејзина слабост. Кој маж би одбил да биде поддршка за тоа прекрасно, беспомошно суштество на кое му е потребна заштита и помош? Нежноста на овие жени ја буди вистинската природа на мажите. Покрај неа, секој маж се чувствува како вистински заштитник и ловец, подготвен да помине секакви пречки, со цел да измами насмевка на нејзиното лице.
| | веќе видена | слични

 Дали вие или пак некоја личност од вашата околина како постојано да бирате погрешни партнери? Едноставно немате среќа во љубовта и постојано завршувате со момци/девојки кои не ве заслужуваат. Кои луѓе имаат ваква „среќа“ во животот, според хороскопот:
| | веќе видена | слични

 Кога сте во конфликт со некој дали се борите до истоштување за да биде по ваше или го прифаќате туѓото мислење? Како реагирате кога некој не ви ги исполнува желбите и не ви го слуша мислењето? Дали сте бесни, но прифаќате или повторно терате по свое? Како реагираат во такви ситуации:
| | веќе видена | слични

Овој понекогаш депресивен и мистериозен хороскопски знак за многумина претставува голема загатка. Станува збор за Шкорпијата. Дамите родени во овој знак често се кријат зад маската на хуморот и амбициозноста, но длабоко во себе тие се мрачни и тивки. Кога станува збор за љубовта, Шкорпиите се исклучително љубоморни и осветољубиви, а поради наглиот нарав, тие често се однесуваат и многу деструктивно. Кога имаат страст кон некоја работа, тие се спремни да се борат буквално до крај, а кога станува збор за лидерството, лицата родени во знакот на Шкорпија се подобри лидери дури и од Овните и Лавовите бидејќи проучувањето на човечката психологија им е омилена занимација. Шкорпијата ќе остави длабока трага во вашиот живот, а нејзе никогаш нема да ја заборавите. Тие се многу доминантни и способни да ве полудат до таа мера што ќе станете зависни од нив. Но, доколку ги изневерите, очекувајте двојна одмазда. Шкорпиите воглавно не го покажуваат страдањето и пробуваат што побрзо да го заборават минатото со цел непречено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие хороскопски знаци ќе добијат понуда за брак во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: