На овие три хороскопски знаци во септември „ќе им врнат“ пари

Со почетокот на секој месец се прашуваме како ќе ни биде во љубовта, на работа, ќе имаме ли доволно пари да го минеме месецот… Астрологијата за септември одредила кои три знаци нема да треба да се секираат за пари. Погледнете дали сте меѓу нив! Терезија Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и на вас ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате можност да почнете некоја работа која ќе ви донесе голем профит но не се исклучува ниту можноста да не станува збор само за еден проект. Немојте да се откажувате од ниту проект бидејќи ќе имате исклучително поволни услови кои лесно ќе ги искористите и ќе ви донесат профит. Со луѓето со кои ќе бидете во комуникација бидете искрени и лесно ќе имате позитивна работна атмосфера која ќе ви донесе голема заработувачка. Девица Месец септември ќе ви донесе многу изненадувања, но едно од нив ќе ви се стори речиси неверојатно. Вртење на главата е за оние игри во кои се делат награди и во кои никогаш не сте верувале. Ќе поверувате, кога ...
| | веќе видена | слични

Доаѓа последната недела на септември, а таа носи променливо време, дождливи денови и постудени ноќи. Што носи оваа недела за хороскопските знаци на полето на работата, љубовта и здравјето? Ова е хороскопот за периодот 24 - 30 септември. Овен На работа ве очекува подобро позиционирање, што ќе ве направи и порасположени. Потребно е само малку повеќе да се ангажирате за да покажете колку вредите. Тоа ќе донесе и до подобрување на финансиската ситуација. Следат подобри денови и на полето на љубовта. Оваа недела носи позитивни промени. Немате поголеми тегоби. Бик Совршено време е да ги организирате своите професионални чекори, за да ги решите проблемите кои се насобраа. Искористете ја оваа недела за напредок. Можни се несогласувања со партнерот во текот на целата недела. Единствено решение е разговорот за проблемите кои ве мачат. Водете сметка за исхраната. Близнаци Оваа недела за Близнаците носи промени на професионално поле. Доколку бевте без работа, можно е ново вработување. Оваа недела нема да се занимавате ...
| | веќе видена | слични

На Овните им е потребна помош од колегите, Биковите сакаат авантура, Раковите се заљубени, Лавовите доследни на себеси, Вагите лути на своите партнери, на Јарците им е потребна промена. Ова е хороскопот за 24 септември. Овен Доколку видите дека некои работи не можете да ги завршите сами, тогаш побарајте помош од колегите. Така ќе ви биде многу полесно. Не сте свесни за присуството на една Шкорпија која постојано сака да ви покаже дека и се допаѓате. Проблеми со дишењето. Бик Завршете ја работата која ја започнавте, бидејќи тоа може да ви донесе многу проблеми понатаму. Постои тензија со личност родена во знакот Рак, бидете внимателни. Склоноста кон авантури нема да ве заобиколи овој пат. Морате отворено да се поставите кон новите предизвици. Потребен ви е одмор и малку самотија. Близнаци Денека ќе бидете во можност некои работи да ги доведете во ред. Помошта од соработниците ќе ви дојде одлично. Ве окупираат други работи и воопшто не размислувате за љубовта. Занимавајте се со физичка активност. Рак Се ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН (21.03 – 20.04) Други луѓе и многу обврски поврзани со нив ве очекуваат во текот на овој месец. Оние со деца, ќе се занимаваат со нивните потреби. За останатите со знак или подзнак во Овен, ова е месец на љубов и романтични, ама и конкретни љубовни настани. Посебно во деновите околу 10 октомври, како и на 24 и/или 25 октомври. Ќе се појават и некои непредвидливи ситуации, а поврзани со учење или странство. Ќе вложувате дополнителна енергија на тоа поле, за да расчистите некакви лаги или недоразбирања, загубени документи, и слично. БИК (21.04 – 21.05) Активно ви е полето на партнерство и љубов, па искористете ги позитивните вибрации на ѕвездите. Сепак, внимателно во деновите околу 9 и 13 октомври, кога е можно некаква кавга која ќе искрсне од недоразбирање, или пак поради лага искажана без намера да навреди, и слично. Посебно убав ден ќе ви е 21 октомври, кога е можно да се случи некакво зацврстување на односите со партнерот/ партнерката. Во најмала рака, ако односот бил избувлив, ќе се среди. Крајот на ...
| | веќе видена | слични

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира со сè што и инаку се однесува на есен, а тоа се состојби на тага, меланхолија, депресија,расеаност. Енергијата оди на основните нешта, заборавајќи ги оние што се важни … Ќе ве оптоваруваат работи што не сте ги завршувале, луѓе на кои што ветивте нешто,па тие исчезнале, грижата ќе тропне на вратата … Постои страв од болест,повреди, смртни случаи. Тежок аспект, но преоден, имајте го ова на ум. Бидете храбри и самоуверени, погледнете ги работите од посветлата страна, и кога не ви се чини дека е можно. Секое добро на сите. Овен Работа Треба да бидете поотворени и појасни ако сакате да промените одредени околности.Не чекајте и не се потпирајте на нечие ветување. Љубов Повторно се вратите назад во минатото и сакате да запознаете една личност. Можеби вашите желби и ќе се реализираат. ЗДРАВЈЕ Добро се чувствувате. Бик Работа Вие не сте добро организирани и не ...
| | веќе видена | слични

Овните се во авантура со Раковите, Биковите имаат многу можности, Близнаците се уморни, Девиците во гужва, а Рибите расположени. Ова е хороскопот за 23 септември. Овен За вас на полето на работата секој ден е различен и затоа морате постојано да се прилагодувае на промените. На полето на љубовта, започнувате убава авантура со личност родена во знакот Рак. Не можете да ја скриете заљубеноста. Здравјето е добро. Бик Имате многу шанси на полето на работата, но една од нив отксокнува. Не чекајте премногу, бидејќи вакви шанси не се пропуштаат. Размислувате за една личност, но не сте сигурни дали сакате да започнете нешто. Се плашите од љубовта. Здравјето е добро, но морате да смените некои навики. Близнаци Доколку сметате дека сте преморени од обврските, дајте си малку одмор и побавно темпо на работа. Следната недела ви носи многу обврски. Чувствувате голем притисок и сакате да ја спуштите топката и да се смирите со партнерот. Оние кои се сами имаат можност да обноват една романса. Имате пад на имунитетот. Рак ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен  Не треба лесно да се откажете од своите планови ниту да се откажете од нешто за што сте размислувале веќе подолго време само затоа што се плашите од неизвесност. Прашањето е дали сето тоа што го работите ќе ви се исплати, но сигурно е дека сте на прав пат себеси да си обезбедите дополнителен хонорар. Бик Денес расположението и емоциите на луѓето околу вас ќе имаат огромно влијание на тоа како се чувствувате и како се однесувате. Лесно ќе ве расплаче нечија тажна приказна или пак ќе ве „зарази“ нечија позитивна еуфорија. Па, внимателно избирајте со кого ќе го поминете денот. Близнаци Не се чудете ако денеска чувствувате потреба за свој простор. Колку и да уживате во друштво на други луѓе, потребно ви е време само за вас. Обидете се денеска да работите сами, а ако не сте во можност, тогаш секако после работа, тргнете се од сите и одете сами на прошетка Рак Наметнете се со своите идеи, но немојте да бидете нападни, само така ќе успеете. Ослободете се од напнатоста и нервозата, тоа може сериозно да влијае ...
| | веќе видена | слични

Овен Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во трачеви. Засега, се наоѓате во улога на набљудувач. Можете да планирате нови проекти, а од ден на ден се повеќе се сложуваат коцките кои вам ви одговараат. Средете ги сите административни работи, а до крајот на викенот ве очекува непланирана финанска добивка. Бик Размислете на кој начин да ги искористите вашите контакти и способности. Извесни работи почнуваат да се менуваат и ве тераат да размислувате. Засега не правете некои драстични промени. Соработниците имаат некоји нови барања од вас и тоа вам многу ќе ви пречи. Финансиски полека почнувате да се стабилизирате. Близнаци Ги променивте ставовите кога е во прашање работата. Од ден на ден го менувате мислењето за многу работи. Вашиот критички дух ќе привлече внимание на вашите соработници и можни се расправии. Стрпете се и почекајте го крајот на викендот, бидејќи многу работи зависат од вас. Рак Вие не сте знак кој е наклонет на големи испади во последно време, па ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна енергија и ќе го растовари вашиот стрес. Размислете за ова прашање. Бик (21.04 – 21.05) Викендов не е пожелно да креирате нови деловни врски или да закажувате средби со ваши партнери, кои ги познавате краток период. Можат да го проценат вашето однесување премногу нападно и несоодветно за вашата соработка во моментот. Близнаци (22.05 – 22.06) Работата ќе ви претставува терет, но и покрај тоа сепак ќе морате да работите. Сето тоа доведува до конфликти со колегите. Финансиската ситуација не е најдобра, но со обзир на тоа што друштвениот живот сте го запоставиле и тоа што го имате ќе ви биде сосема доволно. Рак (22.06 – 22.07) Работата е стабилна, но можни се и некои помали грешки , кога е бракот во парашање може да има проблеми, бидејќи не сте во најдобри односи со партнерот. Малата плата ве демотивира максимално, и се повеќе се трудите што помалку да работите, ...
| | веќе видена | слични

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот пристигнуваат пари, а Водолија е свртена кон работата. Ова е денешен дневен хороскоп за 22 септември 2018 година. година. Овен Работа Имате предизвикувачки ден. Деловните партнери ќе бидат отворени со вас кога се работи за задачи. Ви следи повеќе успех. Љубов Очекувате средба со некого што претходно сте го сакале. Треба да бидете повеќе трпеливи и да се надевате на одличен провод. Здравје Засилете ги тренинзите. Бик Работа Ако сте повеќе загрижени за проблемите, не се откажувајте од идејата за која се борите. Ќе бидете известени за сè што е направено во вашето деловно опкружување. Љубов Не е се во еден бакнеж. Обидете се за нешто повеќе овој пат. Партнерот очекува малку подобро расположение. Здравје Чувствувате притисок во главата. Близнаци Работа Вие сте опкружени со колеги кои знаат што да прават без голем притисок. Треба да бидете доволно во фокусот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
сите 267 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 336 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 314 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 236 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Ќе заживее ли идејата за укинување или намалување на бенефииците на избраните функционери? Откако претседателот Стево Пендаровски најави дека ќе се откаже од ...
сите 302 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 450 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На овие три хороскопски знаци во септември „ќе им врнат“ пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: