Исчезна маж од Скопје


Исчезна маж во Скопје, семејството моли за помош. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 12.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, управител во Пензионерски дом на улица „Ѓорче Петров“ пријавил дека на 07.09.2018 година од домот се оддалечил Б.А.(63) станар во домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
3 копии

Татко и син нападнати на Партизанска во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 13.00 часот во Полициската станица Карпош, А.С.(21) од Скопје, пријавил дека на 18.09.2018 година околу 08.00 часот, движејќи се кон булеварот „Партизански одреди“, физички бил нападнат од лицето И.И. и неговиот татко Б.И. и уште четири непознати лица. Од нападот А.С. изгубил свест, а откако дошол при свест отишол во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во 22:50 часот во Полициска станица Прилеп е пријавена поплака од страна на лицето Б.Ц. од Прилеп. На местото на настанот се упатиле двајца полициски службеници при што затекнале, патничко моторно возило „Ауди 100“, и лицата К.И. и пријавителот Б.Ц. кои започнале вербална расправија, информираат од МВР. Од страна на полициските службеници се преземени мерки со цел да ги разделат, легитимираат и да ги предупредат лицата. Во еден момент лицето К.И. истрчало кон еден полициски службеник и го удрило во пределот на вратот и рамото. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа во 22:50 часот Б.М.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22,30 часот на улица „2“ во село Визбегово додека управувал автобус сопственост на ЈСП (линија бр.18) бил пресретнат од патничко моторно возило “Форд“ и од страна на две лица бил физички нападнат, инфомираат од МВР. Причина за физичкиот напад било непропуштање на возилото “Форд“ кое влечело друго возило. Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Татко ја бара 15-годишната ќерка откако на 15 септември побегнала од дома. Според полицијата, вчера во 10:20 часот во Полициска станица Радовиш, И.А.(52) од село Калаузлија, Радовишко, пријавил дека на 15 септември околу 16 часот неговата 15-годишна ќерка се оддалечила од дома во непознат правец. Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање, информира полицијата.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 10:20 часот во Полициска станица Радовиш, 52-годишниот И.А. од село Калаузлија, радовишко, пријавил дека на 15.08.2018 година околу 16:00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и причините за нејзиното исчезнување.
| | веќе видена | слични
17 копии

Обвинителството поведе постапка за сторено кривично дело напад на службено лице при вршење на службата од член 383, став 2, во врска со став 1 од Кривичниот законик против три лица кои на 15 септември во населбата Шуто Оризари при одржување панаѓур извршиле напад над припадници на полицијата. Настанот се случил кога полицајците, кои вршејќи си ја службата, поради зголемена фреквенција на возила, повикале пајак-служба. При подигање едно од непрописно паркираните возила, сопственикот на возилото се упатил кон полицајците и почнал вербална расправија. Потоа влегол во возилото и го придвижил нанапред удирајќи во полицајците. Кога и вторпат со возилото удрил во полицајците, осомничениот бил изваден од возилото од страна на полициските сили. Во нападот што бил извршен се вклучиле уште две лица, во блиски роднински врски со возачот на автомобилот. При обидот на полицијата да го спречи нападот, на местото се собрале 30-40 лица и почнале вербален, но и физички напад кон полициските структури. Во инцидентот беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четириесет и едногодишен таксист од Сарај бил физички нападнат од повеќе непознати лица синоќа пред поликлиниката „Бит-пазар“. „Додека чекал на такси-станица со своето возило ‘мерцедес’ со скопски регистарски ознаки, му се доближиле повеќе непознати лица, кои по кратка вербална расправија физички го нападнале. Потоа, С.С. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница ‘Свети Наум Охридски’ каде му биле констатирани тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош“, соопшти МВР. Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Бит-пазар, при што биле пронајдени траги од крв, еден нож и една рамка од пиштол со 15 куршуми непознат калибар. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

- Настанот се случил откако полицајците кои вршејќи ја службата, заради зголемена фреквенција на возила, повикале пајак служба. При подигање на едно од непрописно паркираните возила, сопственикот на возилото се упатил кон полицајците и започнал вербална расправија. Потоа влегол во возилото и го придвижил нанапред удирајќи во полицајците. Откако и по вторпат со возилото удрил во полицајците, осомничениот бил изваден од возилото од страна на полициските сили. Во нападот кој бил извршен се вклучиле уште две лица, во блиски роднински врски со возачот на автомобилот. При обидот на полицијата да го спречи нападот, на местото се собрале 30 - 40 лица и започнале вербален, но и физички напад кон полициските структури. Во инцидентот беа повредени неколку лица, меѓу кои шестмина полициски службеници, стои во соопштението од Обвинителството. Ценејќи дека се исполнети законските основи, надлежен јавен обвинител за трите лица против кои е поведена постапка предложи определување мерка притвор. По ваквиот предлог се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полициската станица Ѓорче Петров, Г.И.(47) вчера вечерта пријавил дека на 15.09.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечната одлука на ЕУ би требало да се знае утре попладне, но и во случај на негативна одлука, шефот на државата смета дека евроитеграцијата останува ...
сите 1275 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезна маж од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: