Татко трага по својата ќерка: Исчезна 15-годишно девојче од Радовиш

Вчера во 10:20 часот во Полициска станица Радовиш, 52-годишниот И.А. од село Калаузлија, радовишко, пријавил дека на 15.08.2018 година околу 16:00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и причините за нејзиното исчезнување.
| | веќе видена | слични

Исчезна 13 -годишен штитеник од домот „ Ранка Милановиќ“, полицијата трага по малолетникот. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 18 часот во Полициската станица Гази Баба социјален работник во Јавна здравствена установа „Ранка Милановиќ“, пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец самоволно се оддалечил нивен штитеник на возраст од 13 години. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Во 18,00 часот во Полициската станица Гази Баба социјален работник во Јавна здравствена установа “Ранка Милановиќ“, пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец самоволно се оддалечил нивен штитеник на возраст од 13 години. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
4 копии

Метален сеф во кој имало милион денари е украден во Гевгелија. Според полицијата, кражбата се случила на 21/22 септември во период од 23.30 до 7.15 часот на улицата „Индустриска“ во хала на приватна фирма. Сторителот влегол преку прозорец во канцеларија, каде од метален сеф кој насилно го отворил, одзел 1.000.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на случајот, соопшти МВР.
| | веќе видена | слични
5 копии

На 21/22.09.2018 година во период од 23.30 до 07.15 часот во Гевгелија на ул. „Индустриска“ во хала на приватна фирма извршена е тешка кражба. Сторителот влегол преку прозорец во канцеларија, каде од метален сеф кој насилно го отворил, одзел 1. 000. 000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден во 07:20 часот телефонски во Полициската станица -Виница, Г.М. (32) од Виница пријавил дека на 20/21.09.2018 година во времето од 20,30 до 07,20 часот, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземниот дел во зграда во Виница, сопственост на С.М (62) од Виница. Од фиока од работно биро одземени се 1.651 денари, а потоа од канцеларијата одземен е метален сеф (во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари).Истиот ден, во 17,45 часот телефонски во ПС-Виница, Н.Т. од Виница , пријавил дека во атар на с.Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отварање во пределот на бравата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во 11:35 часот телефонски во Полициската станица-Македонски Брод, М.Ј. пријавила дека на 19.09.2018 гина од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот брат Б.Ј. од Македонски Брод, инфомираат од полицијата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Во полициската станица во Виница било пријавено дека ноќта помеѓу 20 и 21 септември разбојник извршил тешка кражба во продавница за бела техника и санитарија сопственост на С.М (62) од Виница. Разбојникот украл сеф во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари.Вчера попладне Н.Т. од Виница пријавил дека во атарот на селот Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отворање на бравата.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Во утринските часови на вчерашниот ден 32-годишник од Виница во полиција пријавил дека меѓу 20. и 21. септември била извршена кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземје на зграда во Виница. Притоа, од фиока од работно биро биле одземени 1.651 денари, а од канцеларијата одземен бил метален сеф во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари. По пријавата на настанот, во полиција се јавил и виничанецот Н.Т. кој информирал дека во атарот на селото Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отварање во пределот на бравата. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 07,20 часот телефонски во Полициската станица во Виница, Г.М. (32) од Виница , пријавил дека во периодот од 20,30 до 07,20 часот, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземниот дел во зграда во Виница, сопственост на С.М (62) од Виница. Од фиока од работно биро одземени се 1.651 денари, а потоа од канцеларијата одземен е метален сеф (во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари).Истиот ден, во 17,45 часот телефонски во ПС-Виница, Н.Т. од Виница , пријавил дека во атар на с.Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отварање во пределот на бравата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. Текстот Ограбен сеф од продавница за бела техника и санитарија во Виница е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Моншалан рече дека не е дојдена да стави вето на одлуката на министрите ,туку дека е потребно да се реформира процесот на почеток на преговори за идните земји ...
сите 819 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците и градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари смета дека оставката на заменик министерот за здравство е ...
сите 114 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Француските Дипломатски службеници соопштиле дека  телефонскиот разговор на францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот колега Доналд Трамп бил ...
сите 1006 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко трага по својата ќерка: Исчезна 15-годишно девојче од Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: