Рангелова: Дали во СДСМ нема други луѓе кои ќе можат да ги завземат местата на овие луѓе кои го прекршиле законот


2 копии

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова од говорница го праша премиерот Зоран Заев што ќе се случеше доколку скандалот со Фондот за иновации не излезеше ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на прашање од пратникот Влатко Ѓорчев, премиерот Зоран Заев потецираше дека борбата против корупцијата е императив на оваа Влада и законот мора и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Треба да бидете слеп за да не ги видите капиталните инвестиции, се градат патишта на сите страни, му порача денеска премиерот Зоран Заев на пратеникот Драган ...
| | веќе видена | слични

Аферата со доделување на грантови од Фондот за иновации беше клучното прашање кое опозициките партии му го поставуваа на премиерот Зоран заев на седницата за ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата побара отчет од власта за реализацијата на капиталните инвестиции. Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, во текот на денешната седница за ...
| | веќе видена | слични

Сите извлековме поуки од минатите години, од самостојноста на државата и редно е да се унапредува ова наше заедничко општество како одговорност на власта, на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев лошите позиции на Македонија на светските листи за иновативност и корупција ги препиша на политичката криза во државата. Ѓорчев рече дека ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниската седница за пратенички прашања, Претседателот на Владата Зоран Заев ги појасни ставовите околу критериумите и процедурите при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 410 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 175 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рангелова: Дали во СДСМ нема други луѓе кои ќе можат да ги завземат местата на овие луѓе кои го прекршиле законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: