Филе: Крајот на 2011 е добар момент за проширување на ЕУ!

За спомениците на Александар во Скопје и Филип во Битола, разговарале меѓу другото Груевски и Папандреу на вчерашната 30 минутна средба. Му го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По средбата со премиерот Груевски, кабинетот на еврокомесарот за проширување го издаде следново соопштение: - Заедно со првиот дипломат Кетрин Ештон, ги ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Никола Груевски и грчкиот колега Јоргос Папандреу на средбата на маргините на Европскиот Совет во Брисел изразиле подготвеност за изнаоѓање решение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека сум Претседател на ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволам промена на Уставот за Договорот со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков Договор што е на штета на ...
сите 393 | | | веќе видена

Ако Скопје има сериозни проблеми со топлотната енергија, граѓаните ќе се соочат со уште поголем проблем оти во централното градско подрачје се нема услови за ...
сите 171 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ телефонски разговараше со високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, при ...
сите 522 | | | веќе видена

Преговорите со владините претставници не вродија со плод. Сојузот на синдикати на Македонија утре дефинитивно излегува на штрајк со кој ќе го изрази ...
сите 140 | | | веќе видена

Никола Димитров, поранешен шеф на дипломатијата и министер за надворешни работи во владата на СДСМ, вели дека францускиот предлог нема да го реши ...
сите 508 | | | веќе видена

Пациентка од душевна болница е тешко повредена откако испаднала од возило. Станува збор за пациентка од ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар која испаднала ...
сите 136 | | | веќе видена

-Јас, во моментов, можам да зборувам за состојбите во ВМРО-ДПМНЕ, навистина, не ги следам другите политичките партии и извештаи. Можам најодговорно да кажам ...
сите 299 | | | веќе видена

Продолжуваме со нашиот активизам и во рамките на парламентот, институциите и низ улиците, ќе не гледате низ градовите и маалата, вели претседателот на ...
сите 126 | | | веќе видена

Возилата веќе со железница се испратени во Полска и Украина.Нивната деконзервација траела неколку недели, а побрзото испраќање помош на украинската армија која ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филе: Крајот на 2011 е добар момент за проширување на ЕУ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: