Иванов договорот го смета за политичка дивоградба


Македонско-грчкиот договор за името и протестите против Договорот се главна тема, а прва вест во медиумите е пожарот во Велес, во кој загинаа три деца. Главна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов му одговори на Заев: Мојот став во однос на штетниот договор за името е БЕТОНИРАН и останува непроменет и покрај сите закани и ...
| | веќе видена | слични

Експертите велат дека според македонското право, без потпис од претседател на држава, нема закон. Владата на Заев, веќе утре на седница, ќе треба да усвои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реакциите на претседателот Иванов, на опозицијата, на домашната јавност и на меѓународната заедница по објавувањето на договорот за името се во фокусот на сите ...
| | веќе видена | слични

Иако беа на агендата, средбите меѓу претседателот на Македонија Ѓорге Иванов со бугарскиот премиер Борисов и со шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски подава рака до сите граѓани и партии од опозицијата, но и до оние од власта кои сакаат, како што рече, да мигрираат, ...
сите 683 | | | веќе видена

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 382 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 451 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за ...
сите 101 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов договорот го смета за политичка дивоградба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: