Монпелје нов владетел во европскиот клупски ракомет


2 копии

Пред точно една година Македонија славеше! Вардар ја освои европската титулата! На денешен ден минатата година беше одиграно финалето на фајнл-фор турнирот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година, на денешен ден во финалето на Лигата на шампиони, Вардар успеа да го победи тимот на ПСЖ со 24:23 благодарение на Иван Чупиќ кој постигна гол ...
| | веќе видена | слични

Како се славеше: ВАРДАРОВО ЛУДИЛО НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ МОМЕНТОТ КОГА ШАМПИОНИТЕ ИЗЛЕГОА ОД АЕРОДРОМОТ ДОБРЕ ДОЈДЕ ДОМА ШАМПИОНЕ ВИДЕО ЗА ПАМЕТЕЊЕ, ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред една година, голема радост ни донесе РК Вардар кој успеа во полуфиналето на завршниот турнир во Келн да ја победи екипата на Барселона и да ...
| | веќе видена | слични

„Ланксес арената“ во Келн овој викенд ќе биде домаќин на уште еден завршен ЕХФ турнир во Лигата на шампионите, ракометен спектакл од кој дел повторно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 175 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Монпелје нов владетел во европскиот клупски ракомет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: