Далас ја заврши западната серија

Кошаркарите на Мајами ќе го предизвикаат Далас во големото финале на НБА откако „жешките“ успеаја да го елиминираат Чикаго со 4-1 во победи во финалната серија ...
| | веќе видена | слични

Мајами е вториот финалист Мајами хит е вториот финалист во НБА-лигата, откако го совлада Чикаго булс на гости со 83:80 во петиот натпревар и ја доби серијата ...
| | веќе видена | слични

Сè е исто како во 2006 година Кошаркарите на Мајами Хит се погрижија да им помогнат на своите колеги од Далас Маверикс и да ги вратат сеќавањата на љубителите ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Далас се пласираа во големото финале на НБА лигата, откако на свој терен ја победија Оклахома со 100:96 и така славеа со 4:1 во финалето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далас ја заврши западната серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: