Високата закупнина го брка Вардар од „Филип Втори“, ќе гради сосптвен стадион


Фудбалскиот клуб Вардар реагира на најновиот ценовник кој го постави Јавното претпријатие за станбен и деловен простор (ЈПССДП). На стадионот низа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Државата ретерираше. По бурните реакции во јавноста, државното друштво за стопанисување со станбен и деловен простор конечно попушти и го укина ценовникот ...
| | веќе видена | слични

На заедничкиот состанок меѓу Агенцијата за млади и спорт, раководството на Националната Арена Филип Втори, Фудбалската Федерсција на Македонија како и ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за станбен и деловен простор ги врати старите цени за закуп на арената „Филип Втори, со тоа се враќаат и Вардар и Работнички своите ...
| | веќе видена | слични

Тоа го изјави директорот на АДСДП Кристијан Трајковски, по денешниот работен состанок со сите засегнати страни од новиот ценовник за користење на услугите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 677 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 145 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 258 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Високата закупнина го брка Вардар од „Филип Втори“, ќе гради сосптвен стадион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: