Отфрлена интерпелацијата за министерот Димитров


3 копии

Свечената седница по повод посетата на Претседателот на словенечкиот Државен збор Милан Брглез ја одложи расправата за интерпелација на работењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска најавија дека до Собранието повторно ќе го поднесат законот за покачувањето на пензиите, кој вчера не беше ставен на дневен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во секој момент се очекува Собранието на Република Македонија да ја продолжи 13. седница на која на дневен ред се интерпелациите за работата на министрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На полноќ министерот за надворешни работи ја преживеа првата интерпелација, со 43 гласа за и 56 гласови против. Опозицијата побатра оставка од шефот на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Зекир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ.„Ниту едно лажно обвинување, ниту една празна прес конференција не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Се растоваруваат скопските болници во кои се хоспитализирани болните од коронавирусот. Ако на Инфективна клиника во Мајка Тереза пред околу еден месец имаше и ...
сите 573 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот украински фудбалер и некогашна голема ѕвезда на Милан, Андриј Шевченко, објави стара фотографија од еден дуел на Италија и Украина, на која тој ...
сите 109 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отфрлена интерпелацијата за министерот Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: