ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не видоа ни „М“ од мерки, ни „Р“ од реформи


ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на соопштението на министерството за труд и социјална политика.„Владата на СДС со секој свој чекор, ја потврдува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на СДС со секој свој чекор, ја потврдува нивната стратегија и план, за трајно населување на Република Македонија со илјадници мигранти. Сериозноста за ...
| | веќе видена | слични

-Неосновани се нивните обвинувања и мафтање со дописи од 2012-та година, кои што првенствено се однесуваат за изградба на социјални станови, за социјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благица Ласовска од ВМРО-ДПМНЕ на собраниската комисија за труд и социјална политика побара да се распишат референдуми на локално ниво, па граѓаните да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

М-р Анета Стојановска-Стефанова, член на ИК На ВМРО-ДПМНЕ, е родена 1982 година во Штип и е универзитетски асистент-докторанд на Универзитетот „Гоце Делчев” во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расипничкото однесување на владата на СДС веќе добива загрижувачки димензии. Имено владата на Зоран Заев, која до пред некој месец лицемерно говореше дека нема ...
| | веќе видена | слични

Тој кажа дека ова е потврда дека едно говорат, а друго работат. СДС вети живот, ама ова е живот на кредит и рати. Од ден за ден. Тоа е потврда на целата нивна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот и потпретседател на Граѓанската Опција за Македонија, Љупчо Пренџов која е дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ смета дека секој премин на ...
сите 732 | | | веќе видена

Изутрината имавме заеднички состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на МОН, присуствуваше и министерот Арбер Адеми. Апсолутно Комисијата за ...
сите 470 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не видоа ни „М“ од мерки, ни „Р“ од реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: