МЕЛАНИЈА ЗАРОБЕНА: Првата дама не може да излезе од хотел во Хамбург (ФОТО/ВИДЕО)


Полицијата не може да ги контролира демонстрантите во градот Сопругата на американскиот претседател не може да го напушти хотелот во Хамбург.Меланија го придружува својот сопруг на самиот Г-20 но во градот се одржуваат големи протести и нејзината безбедност може да биде загрозена доколку го напушти хотелот. Меланија, заедно со сопругите на другите државници требаше да ги посети центарот за истражување на климата како и на прошетка на градот но тоа нема да биде можно бидејќи безбедноста им е загрозена. Situation intensifies in #Hamburg . Police can not control the violence. #Antifa #G20Summit pic.twitter.com/RRj0tPSRIG — Kevin W.
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенечкиот колач со ореви познат под името потица, што ги прослави папата Франциско и Меланија Трамп, ќе се продава во САД како десерт благодарение на словенечкиот бизнисмен Борут Бабич, директор на фабриката „ИР Фарма“. Бабич проектот за освојување на големиот американски пазар со овој десерт ќе го води под слоганот „The Potic goes to America“. Традиционалниот словенечки десерт стана познат во светски рамки кога папата на 25 мај, при аудиенцијата на американската претседателска двојка во Ватикан, на шега ја праша Меланија со што го храни сопругот, дали со потица, со што овој деликатес од Словенија стана глобално препознатлив. - Потицата во САД ќе се продва како смрзнат производ, но со природни состојки и без конзерванси, затоа што купувачите на тоа многу внимаваат, изјави Бабич за новиот број на љубљанскиот неделник „Младина“
| | веќе видена | слични

Бабич проектот за освојување на големиот американски пазар со овој десерт ќе го води под слоганот „The Potic goes to America“. Традиционалниот словенечки десерт стана познат во светски рамки кога папата на 25 мај, при аудиенцијата на американската претседателска двојка во Ватикан, на шега ја праша Меланија со што го храни сопругот, дали со потица, со што овој деликатес од Словенија стана глобално препознатлив. – Потицата во САД ќе се продва како смрзнат производ, но со природни состојки и без конзерванси, затоа што купувачите на тоа многу внимаваат, изјави Бабич за новиот број на љубљанскиот неделник „Младина“.
| | веќе видена | слични

Сексапилната Меланија Трамп во блескаво издание заедно сос војот сопруг американскиот претседател Доналд Трамп слета на аеродромот во Париз. Меланија ги воодушеви Французите со својот изглед и стајлинг. По прв пат во јавноста американската прва дама се појави во црвен фустан. Светските медиуми и социјалните мрежи беа полни од позитивни коментари за госпоѓата Трамп која набрзо по слетувањето најде време да посети една болница за деца во Париз. 
| | веќе видена | слични

Пастелно синиот фустан со потпис на дизајнерот Мајкл Корс изгледа е вистински погодок. Кога две мошне познати дами ќе посегнат по истиот, нема подобра реклама од тоа. Но, веќе е добро познато дека Мајкл Корс е еден од најдобрите бизнисмени меѓу дизајнерите. Меланија Трамп и Синди Крафорд се дамите во денешниот стилски двобој. фото: Instagram/Cindy Crawford Синди ја носеше оваа креација за време на патување во Венеција кон крајот на минатиот месец. Го искомбинира со тенко ременче околу половината, и пастелно сини сандали, исто така со тенки ременчиња. Кога се модните додатоци во прашање, се одлучи и за темни очила за сонце и дискретни обетки. Неколку дена после неа, Меланија Трамп одлучи дека синиот фустан е вистинската комбинација за пречекот на панамскиот претседател и неговата сопруга во државниот врв на САД. фото: youtube.com Меланија го искомбинира со впечатливи салонки со принт од брендот „Лубутан“ и секако се здоби со пофалби од модните стручњаци. Иако речиси и да нема разлика, бидејќи двете изгледаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трам со доаѓањето на местото како на еден од највилијателните личности на светот, претседателот на САД, ги сврте очите на целиот свет кон себе, додека покрај него вниманието го привлече и неговата сопруга Меланија Трамп. Нивниот однос од самиот почеток, беше анализиран, проценуван, често се говореше за нивната емотивна (не)наклоност, но тие и понатаму непрекинато ги извршуваат своите должности на претседателска двојка. Се пишуваше дека се пред развод и дека Меланија има љубовник за кој подолго време знае и Трамп. На јавноста и пречи и тоа што претседателот до неодамна имаше и игноратски однос кон својата сопруга за време на јавни појавувања. Но и тоа заврши, бидејки Меланија почна да му враќа. Дали тоа однесување вроди со плод може да се види од гестот кој претседателот на САД го покажа кон својата сопруга веднаш по нејзиниот говор кој го оддржа во Полска. Трамп јавно ја бакна Меланија. Говорот на првата дама на САД го изенади Трамп, кој не можеше да ја сокрие среќата, бакнувајќи ја притоа, пред сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај големите протести поради кои остана во хамбуршкиот хотел подолго од планираното, првата дама на Америка, Меланија Трамп во саботата на Твитер напишала дека ѝ е навистина убаво во Хамбург. За време на вечерата, организирана по концертот, Меланија седела покрај рускиот претседател со кој разговарала, па неколку пати и срдечно се насмеала. Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични

На самитот на најмоќните светски лидери Г20 во Хамбург не беше сѐ така сериозно и стегнато. Првата дама на САД Меланија Трамп, на пример, беше расположена и размуабетена со рускиот претседател Владимир Путин, додека блескаше во белиот фустан со реси во стилот на 20-тите, како од времето на Големиот Гетсби. Првиот човек на Русија носеше тегет костум, а Меланија креација на Мајкл Корс што чини 2.995 долари и високи потпетици на Лубутен од 1.345 долари. На вечерата седеа еден до друг, цела вечер пријателски се смееја и живо разговараа. На самитот на најмоќните светски лидери Г20 во Хамбург не беше сѐ така сериозно и стегнато.
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес секретарот на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј Песков изјави дека „мисли дека имало одредена симпатија“ за време на разговорот на Путин со првата дама на САД, Меланија Трамп додека седеле еден крај друг на банкетот приреден за лидерите на Групата 20 на најразвиените земји и нивните сопружници во Хамбург-пренесува ТАСС. Песков во интервју за телевизнскиот канал „Росија1“ рекол дека Путин бил во можност да разговара лично не само со американскиот претседател Трамп, туку и со неговата сопруга Меланија. -Претседателот беше задоволен. Тој со Меланија дури разговарал и за агендата на Г20. Мислам дека имаше одредена симпатија -рекол Песков. Тој додал дека темите за дискусија за време на работните сесии вклучувале проблеми како родовата нееднаквост како и улогата на жената во стопанството.
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај големите протести поради кои во хотелот остана повеќе од што требаше, првата дама на САД, Меланија Трамп во саботата на својот профил на Твитер напиша дека многу ѝ било убаво во Хамбург. „Уживав во посетите на Варшава и Хамбург. Многу работа завршена, но и многу склопени пријателства“, напиша пвата дама на Соединетите Американски Држави на Твитер. Самитот на 20-те најсилни економии го привлече вниманието на целиот свет. Посебно интересна беше свечената вечера во чест на гостите, како и распоредот на масата. Лидерите на земјите-учеснички беа одвоени од своите „подобри половини“, а случајно сопругата на Доналд Трамп се најде веднаш до рускиот претседател Владими Путин. За време на вечерата, Меланија седеше веднаш до Путин и камерите ја фатија како разговара со рускиот претседател и се смее. „Кога земјите ќе се обединат и соработуваат, тогаш сите профитираат“, порача Меланија Трамп.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Централениот дневник на 1ТВ уредникот Сашо Ордановски зборуваше со кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Пендаровски се осврна ...
сите 386 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 115 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 255 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕЛАНИЈА ЗАРОБЕНА: Првата дама не може да излезе од хотел во Хамбург (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: