Позната сатницата на натпреварите на македонските ракометари на ЕП во Хрватска


Македонската ракометна репрезентација ќе игра во три различни термиени (сатница) на слчеднто Европско првенство кое во јануару 2018 година ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобрата македонска судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе биде дел од подготвителниот семинар за Европското првенство, кој ќе се одржи на крајот ...
| | веќе видена | слични

Младата ракометна репрезентација денеска се врати од Маврово, каде успешно ја одработи втората фаза од подготовките за претстојното СП во Алжир. Избраниците ...
| | веќе видена | слични

Женските ракометни репрезентации на Македонија во младинските категории од 6 јули (четврток) ќе одржат заеднички подготовки во Маврово.Селекторите Борче ...
| | веќе видена | слични

Селекторите Борче Марковски и Јулијана Дамчевска повикаа 19, односно 18 ракометарки. Дамчевска ја подготвува кадетската репрезентација (до 17 години) за ...
| | веќе видена | слични

Македонската машка јуниорска ракометна репрезентација ја одработува завршната фаза од подготовките на Маврово, за учество на Светското првенство, кое од 18 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата репрезентација на Македонија се комплетираше на подготовките за настап на Светското првенство во Алжир, со приклучувањето и на капитенот Филип Талески ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Жестоки критики од хонорарците по најавените даночни измени со кои ќе треба да плаќаат и придонеси за пензиско и здравствено осигурување. Велат дека владата ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позната сатницата на натпреварите на македонските ракометари на ЕП во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: