Рано утрово урната дивоградба на Пластичарска улицата

15 копии

Граѓаните се жалеа на бучавата бидејќи објектите се во станбена зона и мерењето на бучавата е извршено по 23:00 часот. Два угостителски објекти на Боемската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Општина Центар ја изготви брошурата „Граѓански буџет на општина Центар“, со кој граѓаните ќе имаат увид за што се трошат нивните пари. „Центар е првата општина ...
| | веќе видена | слични

Oпштина Центар преку брошура ги информира граѓаните како се трошат нивните пари. Целта на брошурата е на граѓаните да им се овозможи пристап до финансиските ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар утрината во 3:30 часот ја урна дивоградбата меѓу улицата „Самоилова“ и булеварот „Никола Карев“. Градоначалникот на општина Центар Андреј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рано утрово урната дивоградба на Пластичарска улицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: