Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Кочани


Членови на индијанските племиња од Соединетите Американски Држави пристигаат во Вашингтон за протести кои ќе траат четири дена, за да апелираат за нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и попладнево одржа протестен марш во Скопје, на кој учесниците ги повторија своите барања дека се за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Чест ми е што можам да ве поздравам во име на српската заедница во Македонија, од првиот ден од независноста на Македонија, ние како заедница бевме поддршка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пред Домот на културата во Кичево и вечерва се одржа протестен марш со кој граѓаните дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Под мотото „Македонија е се што имаме“ и вечерва, трет ден по ред, кривопалнчани излегоа на улиците на градот и ја поддржаа иницијативата „За заедничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како во изминатите денови, маршот почна околу 17 часот пред Владата од каде поддржувачите на иницијативата се упатија пред Собранието и таму беа одржани ...
| | веќе видена | слични

Маршот почна од населбата Единство од каде минувајќи низ главната улица низ градот учесниците во протестот упатија порака против двојазичност и кантонизација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинските изборни комисии од Битола, Демир Хисар и Ресен информираат дека изборниот процес во овие подрачја се одвива без проблеми и демократски. До 11 ...
сите 785 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 617 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 128 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 194 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: