Еврокомисијата не сака да ги коментира заканите на Ердоган

Претставник на Европската комисија денеска одби да ги коментира заканите на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, дека Турција би можела ја отвори ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел се изјасни дека е за прекин на преговорите за членство на Турција во ЕУ, тврди весникот „Билд“. Според германскиот весник, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии
2 копии
3 копии
8 копии

Турција се уште „не ја затвори книгата“ за Европската Унија, откако минатата недела Европскиот Парламент препорача замрзнување на преговорите за приклучување ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган им порача на првите луѓе на Европската унија дека неговата земја има и други алтернативи за партнерство. Турција според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврокомисијата не сака да ги коментира заканите на Ердоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: