Партиите потпишаа Кодекс за фер избори, дали уште утре ќе го заборават

Политичките партии кои ќе учествуваат на изборите во Државната изборна комисика го потпишаат Кодексот за фер избори кој повеќе служи како етичка, а не правна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија информира дека во Токио, Њу Делхи, Атина, Астана, Каиро, Киев, Талин и Тел Авив иако во законски определениот рок се пријавиле за ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Во осум градови во дијаспората нема да се спроведе гласање на парламентарните избори 2016 година, бидејќи не се пријавиле доволен број гласачиза да се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата на јавното обвинителство веќе проверува повеќе медиумски написи на тема изборни нерегуларности кои биле објавени во изминатиот период. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборната кампања почнува со потпишан Кодекс за фер и демократски избори, но потписите на хартијата не оставаат оптимизам дека процесот ќе помине без тешка и ...
| | веќе видена | слични

Кодексот за фер и демократски процес во недела го потпишаа лидерите на сите 11 политичките партии и коалиции кои ќе учествуваат на предвремените избори што ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 183 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите потпишаа Кодекс за фер избори, дали уште утре ќе го заборават

Од:
До кого (е-маил):
Порака: