Вељаноски ги распиша изборите - роковите течат


3 копии

Вкупно 11 македонски државјани кои живеат во странство до денеска се пријавиле за гласање на изборите на 11 декември во дипломатско-конзуларните преставништва ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија овозможи иселениците да се пријавуваат за гласање на нејзината страница. Апликацијата е наменета за пријавување на дијаспората за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Апликација од официјалниот сајт на Државната изборна комисија наменета за пријавување на дијаспората за гласање на предвремените парламентарни избори на 11 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адмир Шабани, советник за едукација во Државната изборна комисија, денеска на прес-конференција рече дека станува збор за активност која ДИК ја прави првпат ...
| | веќе видена | слични

Засега изборната комисија нема податок колкав е бројот на македонски државјани кои се на привремена работа или престој во странство. Таков податок треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пријавувањето за гласање за Предвремените избори за пратеници во Собранието на Република Македонија, во дипломатско-конзуларните претставништва на Република ...
| | веќе видена | слични

Државјаните на Македонија кои се на привремена работа или престојуваат во странство, ќе можат преку апликација на Државната изборна комисија да се пријават за ...
| | веќе видена | слични

Помогни и на Македонија да има фер и демократски избори! Помогни им на сите нејзини граѓани да знаат дека тајноста на гласањето е гарантирана и дека законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев. Наместо реална статистичка слика, очигледно власта ...
сите 398 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно незаконско влијание врз ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 90 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 292 | | | веќе видена

Актерот Сашо тасевски, на социјалните мрежи го коментира обидот на власта, како што веле, да истурка лажиран попис. Епидемијата спласна, оти треба да истуркаат ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељаноски ги распиша изборите - роковите течат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: