Синоќа ограбен супермаркет во Битола – оштетен за 700.000 денари

3 копии

Четворица маскирани крадци упаднале во куќа на двајца сопружници додека спиеле, ги врзале и ги ограбиле. Кражбата се случила ноќеска околу 1.20 часот во селото ...
| | веќе видена | слични

Вчера во тетовското село Боговиње, во куќата сопственост на Б.Ф. (25), непознат сторител со насилно отварање на прозорецот од помошна просторија извршил тешка ...
| | веќе видена | слични
20 копии

На 20.09.2016 година околу 01:20 часот во село Градец во помошната просторија од куќата, додека Ш.Б.(71) и неговата сопруга А.Б.(69) спиеле, влегле четири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако извршиле претурање и пребарување во просториите од куќата, соопшти денеска МВР, од А.Б. одзеле златен ланец кој го носела околу вратот и две златни алки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 245 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување во емисијата „Патот кон.../Rruga drejt...“ на Алсат М телевизија истакна дека ако епидемиолошката ...
сите 70 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 108 | | | веќе видена

Врховниот суд ја потврди пресудата од 4 години затвор за Гордана Јанкулоска за случајот „Тенк“, или попознат во пошироката јавност од разговорот со екс ...
сите 64 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синоќа ограбен супермаркет во Битола – оштетен за 700.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: