Груевски: Економскиот подвиг на Македонија се должни на бројните антикризни мерки


Македонија беше меѓу ретките земји во Европа која помина со полесни последици од светската економска и европската должничка криза, чии последици се чувствуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Банкарскиот сектор ја засили кредитната поддршка на приватниот сектор во последниот квартал до 2015 година, покажува Кварталниот извештај на Народната банка на ...
| | веќе видена | слични

Сиромаштијата во Русија расте со најбрза стапка од тешките денови на финансиската и политичката криза во земјата од 90-те години од минатиот век, предупреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Економскиот подвиг на Македонија се должни на бројните антикризни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: