Дибала: Со ваков пристап и игра можеме да се радуваме на Алијанц Арената


„Атлети“ се единствениот тим во историјата на шпанскиот фудбал што успеале три пати по ред да го победат Реал Мадрид на нивниот стадион. Вчера славеа со 0-1, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Баерн Минхен ја продолжија својата доминација во Бундеслигата и денес беше подобар од Волфзбург на гости со резултат 2:0. За Баварците стрелци ...
| | веќе видена | слични

Младиот Шпанец има само 20 години, а оваа сезона е незаменлив на десната бековска позиција во редовите на Арсенал и напредокот во неговата игра е огромен. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 694 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 180 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дибала: Со ваков пристап и игра можеме да се радуваме на Алијанц Арената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: