ЕП Полска 2016: Македонија - Србија (1-0) на европските првенства


На Европското ракометно првенство што се одржува во Полска синоќа се случи мало изненадување. Норвешка му го нанесе првиот пораз на домаќинот и направи голем ...
| | веќе видена | слични

Франција вчера успеа да ја победи селекцијата на Хрватска, и тоа на убедлив начин, со 32:24, а на голот на Французите, повторно блескаше Тиери Омејер. Тој ...
| | веќе видена | слични

Математиката е сложена во групава М2, но просто и едноставно за Норвежаните е тоа дека мора да слават против Македонија, в понеделник, во 18:15. „Ова е огромна ...
| | веќе видена | слични

Норвешка го загрозува олимпискиот сон на Македонија, селекцијата на Норвешка доколку стане Европски првак, Македонија нема да игра квалификации за Олимписките ...
| | веќе видена | слични

И да ги добиеме двата меча со Норвешка и Белорусија, немаме шанси за четвртото место во групата, поради полошиот скор во меѓусебниот дуел со Полска и Хрватска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП Полска 2016: Македонија - Србија (1-0) на европските првенства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: