Нема да има средба Путин-Ердоган на самитот во Париз


2 копии
4 копии
2 копии

Американскиот претседател Барак Обама го повика во вторникот својот турски колега по должност Реџеп Таип Ердоган да ги намали тензиите со Русија и ги повика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 523 | | | веќе видена

Од Основното јавно обвинителството информираат дека 22-годишниот возач кој усмрти 24-годишна девојка и повреди уште едно лице вчеравечер кај ТЦ „Сити мол“ ...
сите 159 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има средба Путин-Ердоган на самитот во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: