„Жртвите на транзицијата“ се појавија и во Штип

Претставници од Граѓанската иницијатива „Жртви на транзицијата“ денеска во Штип обвинија дека лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски е виновен за македонската ...
| | веќе видена | слични

СДСМ во писмената реакција на изјавата на граѓанската иницијатива „Жртви на транзицијата“ повикува на разум и бара да се отстранат, како што се вели, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 21. ноември 2010 (ИНРПЕС) Социјалдемократскиот сојуз на Македонија уште еднаш повикува на разум од страна на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Им порачува да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 438 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Жртвите на транзицијата“ се појавија и во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: