Булевар ќе го поврзе Лисиче со Центар

Започнаа проширувањето и втората фаза од реконструкцијата на улицата 3 Македонска бригада, и тоа на потегот од крстосницата со улицата Васко Карангелевски до ...
| | веќе видена | слични

Започнаа градежните работи за проширување на фрекфентната Трета македонска бригада која ќе овозможи олеснување на сообраќајот на релацијата Лисиче/Аеродром – ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на градежните работи од втората фаза на проширувањето и реконструкцијата на улицата „Трета македонска бригада“ официјално беше означен како голем и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 259 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 251 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Булевар ќе го поврзе Лисиче со Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: