ССНМ: Со финансискиот удар врз „Телма“ се загрозува медиумската слобода

6 копии

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) е загрижен од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на „Макпетрол“, а ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) изразува загриженост од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) е загрижен од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на „Макпетрол“, а ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) е загрижен од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на „Макпетрол“, а ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) е загрижен од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на „Макпетрол“, а ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат на новинарите и на медиумските работници (ССНМ) е загрижен од одлуката на скопскиот Кривичен суд да ги блокира сметките на „Макпетрол“, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 569 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 733 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 240 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 361 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССНМ: Со финансискиот удар врз „Телма“ се загрозува медиумската слобода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: