Ивановски и Видеотон по продолженија до трето коло во ЛШ, елиминација за Велкоски

Унгарскиот тим по регуларните 90 минути загуби од ТНС со 0-1, по што натпреварот замина во продолженија гледајќи на фактот дека претходниот меч во Велс заврши ...
| | веќе видена | слични

Во досегашните пет настапи во квалификациите Македонија ја немала среќата, па и привилегијата, да игра против актуелен светски првак. Можеби вечерва ќе смени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во текот на летото низ Европа се играат квалификации за елитната Лига на шампиони. По завршувањето на сите реванши од второто коло, формирани се паровите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивановски и Видеотон по продолженија до трето коло во ЛШ, елиминација за Велкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: