Уште еден триумф на Лејди Гага

МТВ награди Лејди Гага е најголемиот победник на овогодинешното доделување на МТВ наградите во Мадрид. Освои три признанија, но бидејќи за време на доделувањето на наградите одржуваше концерт во Будимпешта, истиот мораше три пати да го прекинува за да им се заблагодари на фановите. Домаќин на МТВ наградите оваа година беше Ева Лонгорија, која за време на церемонијата успеа да се преоблече во дури 10 неверојатни костуми. Актерката не разочара ниту со својата смисла за хумор кога гламурозниот фустан го замени и се појави облечена како џиновска шунка. И освен што успеа 10 пати да се преслече со секој нов костум имаше и нова, поинаква фризура. Што се однесува до наградените, Лејди Гага победи во категориите - најдобра пејачка, најдобар поп-изведувач и најдобра песна - "Бад романце". Наградата за најдобар спот и припадна на Кети Пери за "California girls". За најдобар машки изведувач е прогласена тинејџерската сензација Џастин Бибер, кој ја освои и наградата "MTV Push". Иако Ријана не освои ниедна статуетка, ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено, ваквите манифестации се одлична прилика славните да покажат што имаат во плакарот, стилистите да покажат до каде може да отидат, "кондиционо" спремните да покажат колку пати може да се пресоблечат. Доделувањето на овие награди беше емитувано во живо во целиот свет и го следеа преку 46 милиони луѓе. Оваа година водителка беше "очајната домаќинка" Ева Лонгорија која изгледаше одлично, а за да го прикрие отсуството на Лејди Гага, таа смени дури десет различни тоалети во текот на вечерта.
| | веќе видена | слични

Американската пејачка Лејди Гага со три награди, и канадската тинејџ ѕвезда Џастин Бибер со две, во неделата во Мадрид на доделувањата на "MTV Europe Music Awards" се прогласени за најдобри музичари за оваа година. Покрај наградата за најдобар изведувач во 2010 година, 24-годишната Гага ги освои и наградите за најдобар поп уметник и песна на годината за "Bad Romance". Претходно годинава, на "MTV Video Music Awards" во Лос Анџелес Лејди Гага собра дури осум награди, меѓу кои и за најдобар видео спот за "Bad Romance". Својот триумф пејачката го поздрави во директно јавување од Будимпешта, каде вчера имаше концерт додека во шпанската престолнина се доделуваа МТВ музичките награди. Миленикот на тинејџерите Џастин Бибер ги освои наградите за најдобар изведувач и најдобра нова надеж. Свеченоста која беше емитувана во живо во целиот свет и ја следеа околу 46 милиони луѓе, ја водеше "очајната домаќинка" Ева Лонгорија која изгледаше повеќе од одлично, а за подобар впечаток таа смени десет различни тоалети во текот ...
| | веќе видена | слични

Оваа реченица ја слушаме малку пречесто, но тоа е што е - Лејди Гага по кој знае кој пат е апсолутен победник на церемонијата на МТВ музичките награди. Само година дена откако ја доби наградата за најголема музичка надеж - Гага ги собра наградите за најдобра пејачка, најдобар поп-вокал и најдобра песна за “Bad Romance“. За да си осигура дека и догодина ќе го повтори триумфот - Гага воопшто не се појави на сцената во Мадрид и си продолжи со концертот во Будимпешта. Во сличен стил, “до уши“ затрупан во својата работа - за двете престижни награди - најдобр пејач и најдобар дебитант преку видео порака се заблагодари и младиот Џастин Бибер. И во улогата на водителка, Ева Лонгорија го понуди она што најдобро го знае - провокативни креации и добро извежбани и одглумени шеги. Важно убавата латина добро се забавувала и беше горда на фактот што е прв не-музичар после комичарот Саша Барон Коен на кого му припаднала ваквата чест. Големо внимание предизвика и првото официјално претставување на тазе брачната двојка ...
| | веќе видена | слични

Како што беше најавено, вчера во Мадрид се одржаа MTV European Music Awards . Ѕвезда на ноќта дефинитивно била Lady GaGa која овои 3 MTV награди. GaGa овоила награда за најдобра песна, за најдобар поп изведувач и за најдобар женски изведувач. Таа не присуствувала на доделувањето на наградите, туку се јавила директно од нејзиниот концерт во Будимпешта за да се заблагодари на своите фанови. Justin Bieber овоил 2 MTV награди и тоа за најдобар машки изведувач и за MTV Push Act. Исто така и тој не присуствувал на доделувањето па се јавил преку видео врска. За најдобар видео спот е прогласен спотот на Katy Perry за песната " California Girls ", за најдобар hip-hop изведувач е прогласен Eminem, за најдобар рок бенд се прогласени 30 Seconds to Mars, за најдобар алтернативен изведувач е прогласен бендот Paramore, за најдобар нов изведувач е прогласена Keisa, а наградата за најдобар настап во живо им припадна на Linkin Park. Водителка на шоуто била Eva Longorija, додека настапи во живо одржале Shakira, Rihanna, Bon ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екстравагантната пејачка Лејди Гага со освоени три награди и канадскиот пејач Џастин Бибер, вчера (07.11.2010) беа прогласени за најдобрите уметници во музичката церемонија на доделувањето на Ем Ти Ви наградите. Лејди Гага е прогласена за најдобар изведувач, најдобар поп-уметник и за песна на годината „Бед романс“. Таа веќе собра осум награди на Ем Ти Ви Видео Мјузик Авордс 2010, во септември во Лос Анџелес, вклучувајќи ја наградата за најдобар музички спот за „Бед романс“. Младиот тинејџер Џастин Бибер ја освои наградата за најдобар нов уметник и нова надеж. На церемонијата која се емитуваше во живо низ целиот свет, која ја проследија 46 милиони обожаватели, беше предводена од „очајната домаќинка“ Ева Лонгорија, која се пресоблече во девет различни фустани во текот на вечерта. Автор: БГ/ЖА/ртре/ап
| | веќе видена | слични

Доделувањето на МТВ наградите во Мадрид помина во знакот на Лејди гага која во тој момент одржуваше концерт во Будимпешта. Најдобра пејачка и поп уметник е Лејди Гага,а за песна на годината беше прогласен нејзиниот хит Bad Romance. Привлечен па и незаборавен момент за сите присутни на МТВ наградите во Мадрид беше кога Кејти Пери и го потегна фустанот на Ева Лонгорија,која остана во долен веш. Друг незаборавен момент-но по невкус и дегутантност-е кога Џејсон 'Wee-Man' од Jackass,охрабрен од другите од неговата група,ги симна боксерките и пред сите го покажа својот полов орган! Доделувањето на европските МТВ награди преку пренос можеа да го видат повеќе од 600 милиони семејства во светот,а преку 46 милиони фанови го дадоа својот глас на омилените ѕвезди.
| | веќе видена | слични

Ева Лонгорија за доделувањето на наградите на МТВ во Мадрид се појави во ултра мини. Како водителка на доделувањето на наградите,Лонгорија одбра мал црн фустан,и екстремно кус. Атрактивна и неодолива,но со мала грешка-кусото здолниште откри дека и Ева Лонгорија има малку целулит!
| | веќе видена | слични

Мадрид, 8 ноември - Од вкупно девет номинации, контроверзната Лејди Гага синоќа во Мадрид „собра“ три награди и тоа за „најдобар поп изведувач“, „најдобра пејачка“ и „најдобра песна“, покрај вообичаените категории оваа година беше воведена и нова награда за „Глобална икона“ која замина во рацете на Бон Џови. Водителка на музичкото шоу беше атрактивната „очајна домаќинка“, Ева Лонгорија која добро се снајде во зададената улога. Најдобар машки изведувач за оваа година е прогласен младиот Џастин Бајбер кој беше во номинација со Еминем но, познатиот рапер успеа да земе само една награда и тоа за хип - хоп изведувач. За најдобар видое запис доби Кејти Пери за песната „Califonira Girls“, Пери имаше и изведба во живо со која разочара дел од фановите со нејзините вокални неспособности. За најдбар рок бенд се избрани „30 секунди до Марс“, а за најалтернативен изведувач Парамор. Лејди Гага не беше присутна на доделувањето на наградите бидејќи во моментот имаше концерт во Будимпешта но, на неколку пати во живо од сцена ...
| | веќе видена | слични

Лејди Гага доминираше на доделувањето на европските музички награди во организација на MTV синоќа во Мадрид, освојувајќи ги статуетките за најдобар поп изведувач, најдобар женски изведувач и песна на годината (за Bad Romance). Нејзината „главна соперничка“ Кети Пери (двете дами имаа по пет номинации, а директно се бореа во четири категории: поп изведувач, песна, женски изведувач и видео) освои една награда, за најдобро видео за песната California Gurls која Пери ја пее заедно со Снуп Дог. Најдобар нов изведувач е американката Кеша, додека од истата држава ни доаѓа и најдобриот алтернативен состав, Парамор. За да биде доминацијата на Американците во Европа комплетна се погрижи и органзиаторот кој за прв пат ја додели наградата Global Icon, а први лауреати во оваа категорија се рок-иконите Бон Џови. Според MTV, Џон Бон Џови, Ричи Самбора, Дејвид Брајан и Тико Торес оваа награда ја заслужиле со следните бројки: продадени повеќе од 125 милиони албуми, одржани 2.700 концерти во повеќе од 50 земји пред 35 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден триумф на Лејди Гага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: