До среда над 30, во четврток пад на температурите


3 копии
14 копии

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнало во Маврово, 48 литри на метар квадратен, во Пожаране се измерени 38, Лазарополе 22, Тополчани 18, Скопје-Петровец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како вчера така и денес, времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено, со појава на дожд, ветер и грмежи. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во ...
| | веќе видена | слични

До крајот на денот , времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти УХМР, времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи дожд, особено претпладне. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До среда над 30, во четврток пад на температурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: