Не очекува тропски викенд


Од УХМР Македонија известуваат дека за време на викендот и во почетокот на наредната недела, нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска ќе биде променливо со повремени врнежи од дожд, а попладне можна ќе биде појава на локална нестабилност и невреме со грмежи и врнежи од дожд во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди претпладне, а попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, некаде и во форма на невреме. ...
| | веќе видена | слични
14 копии
4 копии
2 копии

Денес попладне се очекува поизразена нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни.Утре ќе преовладува променливо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не очекува тропски викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: