Даблдекерот на ред карпет

Скопското јавно сообраќајно претпријатие ќе се поднови со 202 двокатни автобуси. Првите 68 ќе пристигнат до ноември 2011 година, а останатите сукцесивно до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денес во Кина, пред македонската делегација предводена од министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, беше презентиран првиот прототип на двокатните ...
| | веќе видена | слични

Првиот прототип на двокатните автобуси што Владата на Република Македонија треба да ги набави за ЈСП „Скопје“ денеска во фабриката „Јутонг“ во Женгжоу, Народна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даблдекерот на ред карпет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: