Путин: Најдобар начин да се решат проблемите со санкциите е да „прекине војната на санкции“


Најдобриот начин да се решат проблемите со взаемните санкции е да „прекине војната на санкции“, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин по средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Топол прием во студената Москва“ - вака телевизијата Скај од Атина ја опиша средбата на грчкиот премиер Алексис Ципрас со рускиот претседател Владимир Путин. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција очекува да добие „значителни финансиски дивиденди“ од стотици милиони евра годишно со проектот за гасоводот „Турски ток“, кој е предвидено да испорачува ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во знак на пријателство на грчкиот премиер Алексис Ципрас му подари икона која нацистите ја украле за време на окупацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција сака да остане фактор на стабилност и на безбедност во балканскиот регион и да стави крај на национализмот и на националистичките политики на Балканот. ...
| | веќе видена | слични

„Поддржуваме активна балканска политика далеку од национализмот и иредентивните планови кои водат до распад на регионот. Ние сме за вистински решенија за ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот министер за финансии Јанис Варуфакис изјавил дека земјата “не гледа” надвор од границите на Европа, за да најде начин да ја надмине економската криза и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали.Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Најдобар начин да се решат проблемите со санкциите е да „прекине војната на санкции“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: